Inne

Co musisz wiedzieć zanim sięgniesz po soczewki dla astygmatyków?

Nie masz się czego obawiać, jeśli powiedziano Ci, że masz astygmatyzm w jednym lub obu oczach. W końcu większość ludzi ma pewien stopień astygmatyzmu, wielu z nas w rzeczywistości rodzi się z tym schorzeniem, a nowoczesne rozwiązania takie jak soczewki medivue premier toric pomagają się z tym uporać bez problemu.

Czym jest astygmatyzm?

Twoja rogówka jest przezroczystą, okrągłą kopułą, która zakrywa tęczówkę i źrenicę oka. Normalna, zdrowa rogówka jest gładka i zakrzywiona równomiernie we wszystkich kierunkach, dzięki czemu światło może prawidłowo skupiać się na siatkówce w tylnej części oka. To właśnie pozwala Ci widzieć wyraźnie.

Astygmatyzm zwykle oznacza, że rogówka oka ma nieregularny kształt, co powoduje, że widzenie jest niewyraźne z dowolnej odległości. Niewielki astygmatyzm może w ogóle nie powodować problemów ze wzrokiem, ale znaczny astygmatyzm wymaga korekty.

Soczewki medivue premier toric – pomoc dla osób z  astygmatyzmem

Posiadanie astygmatyzmu może trochę skomplikować sprawę zakupu soczewek, ale nie przeszkodzi Ci w tym byś znalazł te dopasowane do swoich potrzeb, takie jak soczewki medivue premier toric które zostały stworzone z myślą o osobach o podobnym problemie. Pomogły niezliczonej ilości pacjentów z umiarkowanym astygmatyzmem, pomogą więc i Tobie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Sprawdź – https://coopervision.pl/marki-eksperckie/medivue/miesieczne/medivue_premier

Te specjalne soczewki są często najlepszym wyborem dla osób z astygmatyzmem, ponieważ zostały specjalnie zaprojektowane po to, aby rozwiązać ten problem. Specjalny kształt soczewki typu toric tworzy różne moce refrakcyjne lub skupiające, które mogą pomóc skorygować astygmatyzm rogówkowy lub soczewkowy, w zależności od tego jaki się posiada.

Zatem, jeśli potrzebujesz soczewek kontaktowych, które są w stanie zaradzić na astygmatyzm, powinieneś wiedzieć, że można dzisiaj znaleźć dedykowane takiej dolegliwości i mogą Ci kompleksowo pomóc. Optyk bądź okulista pomoże w wyborze odpowiedniego rodzaju, aby była nie tylko dopasowana do Twojego oka, ale i stylu życia. Warto z tego skorzystać i znów cieszyć się dobrym wzrokiem.