Inne

Kiedy zdecydować się na docieplenie styropianem?

Poszukując idealnego rozwiązania w kwestii izolacji ścian w mieszkaniu, nie wystarczy sugerować się parametrami zamieszczonymi na stronach internetowych oferujących materiały dociepleniowe. Każdy z nich, styropian, pianka czy wełna mają swoje silne oraz słabe strony, a kluczem do zadowolenia jest ich właściwy dobór do naszej indywidualnej sytuacji. Dla przykładu – docieplenie styropianem jest niezwykle tanie i efektywne, natomiast wełna lepiej sprawdza się wtedy, gdy zależy nam na dodatkowym wygłuszeniu pomieszczeń.

Który produkt jest najlepszy?

Nie da się jednoznacznie podać najlepszej opcji, można natomiast wyznaczyć kilka rzeczy, które powinno się wziąć pod uwagę podczas dokonywania decyzji. Mowa tutaj o rozmiarach mieszkania, miejscowym klimacie oraz umiejscowieniu naszej nieruchomości. Żyjąc w centrum miasta będziemy potrzebowali dodatkowego wyciszenia, natomiast na jego obrzeżach lepiej sprawdzi się docieplenie styropianem.

Rozmiar mieszkania a izolacja

Rozbudowane domy jednorodzinne lub wielopiętrowe budynki zajmują znaczną powierzchnię, co wiążę się z koniecznością docieplenia większej ilości ścian. Materiały do tego przeznaczone, lecz także robocizna i potrzebne narzędzia potrafią okazać się niemałym wydatkiem, który może pokrzyżować nasze plany na udaną renowację. Najlepszym wyborem w takiej sytuacji będzie docieplenie styropianem, które jest zdecydowanie tańsze od swoich alternatyw. Pomimo atrakcyjnej ceny, spieniony polistyren doskonale spisuje się w swojej roli, a jego jakość nie odstaje od popularnej wełny kamiennej.